logo miasta - trzy kolorowe spichrze

BBO – Ulica Homarowa na Osowej Górze zyska twardą nawierzchnię
Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Osowej Górze najwięcej głosów zyskały projekty związane z utwardzaniem ulic.


Na inwestycje na osiedlu Osowa Góra  zarezerwowana została pula ponad 416 tysięcy złotych. Do wyboru było aż 17 różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utwardzenia ul. Homarowej, która łączy Wielorybią i Sardynkową. Na to zadanie wskazało ponad 500 mieszkańców. W pierwszej kolejności analizowane będą technologie jakie można zastosować na tej ulicy, które pozwolą zrealizować możliwie duży zakres zadania.
W poprzednich latach najwięcej głosów zdobywały pomysły związane z lepszym zagospodarowaniem parku pomiędzy ulicą Wielorybią i Kutrową, gdzie powstały m.in. nowe ścieżki oraz oświetlenie.

Warto wiedzieć:

W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów.  Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Z pełną listą wyników głosowania można zapoznać się TUTAJ.