logo miasta - trzy kolorowe spichrze

BBO – zielona aleja na Leśnym
Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Leśnym rewitalizowany będzie pas zieleni znajdujący się przy ul. 11 Listopada.


Na inwestycje na osiedlu Leśnym  zarezerwowana została pula ponad 383 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł rewitalizacji pasa zieleni znajdującego się pomiędzy dwiema jezdniami ul. 11 Listopada. Dzięki temu pomysłowi przy ścieżce spacerowej  biegnącej w osi ulicy mogą  pojawić się nowe nasadzenia i estetyczne elementy małej architektury. Na to zadanie głosowało prawie pół tysiąca mieszkańców. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku bezpośrednio z budżetu miasta odnowiono nawierzchnię ul. 11 Listopada oraz uspokojono ruch stosując takie elementy jak progi zwalniające i wyniesione skrzyżowania.

W poprzednich latach najwięcej głosów zdobyły pomysły związane z budową miejsc parkingowych, rewitalizacją innych terenów zielonych, doświetleniem parków, budową placu zabaw  i siłowni plenerowych.

Warto wiedzieć:

W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl. Z pełną lista wyników można zapoznać się TUTAJ.