logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Bydgoski policjant nagrodzony za bohaterstwo
8 lipca prezydent Rafał Bruski spotkał się z Filipem Dworzeckim, emerytowanym policjantem, który 29 czerwca uczestniczył w akcji ratowania życia 6 osób w pobliżu plaży strzeżonej Gdańsk-Wyspa Sobieszewska. Prezydent przekazał na ręce bydgoszczanina list gratulacyjny, pakiet bydgoskich gadżetów i nagrodę finansową.


- Proszę przyjąć gratulacje i słowa uznania – ratowanie życia w trudnych warunkach zasługuje na podziw. Tym bardziej, że sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji. Pan się nie wahał i dzięki takiej postawie nie doszło do tragedii. Gratuluje i dziękuję – mówił podczas spotkania Prezydent Rafał Bruski. 

- Bardzo miło zostać docenionym, ale chcę podkreślić, że dla mnie najważniejsze, że wszystkich udało się uratować. Trzeba też pamiętać, że woda to żywioł – żaden pływak, nawet najlepszy, nie jest w stanie wrócić do brzegu w prądzie porywającym. W takiej sytuacji trzeba próbować płynąć w lewo, w prawo i powoli posuwać się do przodu – podkreślał Filip Dworzecki. 

Filip Dworzecki jest emerytowanym policjantem, wychowankiem bydgoskiego WOPR-u. Przez wiele lat pracował na kąpieliskach w Bydgoszczy i regionie, zawodowo związany był z jednostkami wodniackimi bydgoskiej policji. 29 czerwca odpoczywał z rodziną na plaży w Gdańsku-Sobieszewie. Słysząc wołanie o pomoc nie wahał się i ruszył na pomoc – wspólnie z policjantem z Sopotu i ratownikiem WOPR uratował 6 tonących osób, w tym 3 dzieci.