logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dla miłośników książki – Festiwal Przeczytani
Spotkania autorskie, warsztaty, a także wykłady – od 5 listopada przez pięć dni miłośnicy książek będą mieć swoje święto. W Miejskim Centrum Kultury rusza Festiwal Przeczytani.


To właściwie Aneks do Festiwalu Przeczytani, który odbył się w Bydgoszczy w marcu tego roku. Rozpocznie się w poniedziałek 5 listopada od lekcji czytania z Ryszardem Koziołkiem z VI Liceum  Ogólnokształcącego. W tym samym dni odbędą się warsztaty dla nauczycieli, podczas których chętni poloniści będą mogli pochylić się na „Chłopami” z nowej perspektywy. 

Z kolei we wtorek 6 listopada warsztaty dla nauczycieli poprowadzi Piotr Paziński i Adam Lipszyc – tym razem spotkanie dotyczyć będzie ono prozy Brunona Schulza. 

Podczas ostatniego dnia Aneksu zaplanowano Dzień Herberta – w Zespole Szkół Muzycznych odbędzie się spotkanie z Andrzejem Franaszkiem. 

Na zakończenie imprezy – spotkanie ze znaną polska pisarką Dorotą Masłowską. 

5 listopada 2018

12:00 Lekcja czytania z... Ryszardem Koziołkiem (VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy)

16:00 Warsztaty dla nauczycieli - prof. dr hab. Ryszard Koziołek Chłopi na nowo. Analiza rozdziałów V i VI z tomu Zima. (VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy)

18:30 Spotkanie autorskie z Ryszardem Koziołkiem i Agata Bielik-Robson. Prowadzenie: Weronika Szwebs, Kamila Pryłowska (Galeria Wspólna w Bydgoszczy)

6 listopada 2018

12:00 Warsztaty dla uczniów prowadzone przez Piotra Pazińskiego i dra hab. Adama Lipszyca. Schulz Genialna epoka (VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy)

16:00 Warsztaty dla nauczycieli prowadzone przez Piotra Pazińskiego i dra hab. Adama Lipszyca (VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy)

7 listopada 2018

12:00 Dzień Herberta (Zespół Szkół Muzycznych)

Spotkanie z Andrzejem Franaszkiem: esej - Zuzanna Gołębiewska, Jakub Misun; dramat - Sandra Kocoń; poezja - Olga Karamucka, Andżelika Pasińska; czytanie wierszy - Karolina Majcherek, Weronika Zielińska

18:30 Wokół biografistyki. Spotkanie z Klementyną Suchanow i Andrzejem Franaszkiem. Prowadzenie: dr hab. Jerzy Borowczyk (UAM), Przemysław Kubiak (Kawiarnia Szpulka, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy)

9 listopada 2018

18:30 Spotkanie autorskie z Dorota Masłowską. Prowadzenie: Weronika Najmowicz, Kinga Mazurkiewicz, Tomasz Zabrocki (Galeria Wspólna w Bydgoszczy)