logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Inwestujemy w pomoc dla seniorów
Trwają zaawansowane prace przy modernizacji Domu Pomocy Społecznej „Jesień życia” przy ul. Mińskiej. W podziemnej kondygnacji przebudowywane są m.in. kuchnia oraz pomieszczenia dla pracowników. Ułatwi to opiekę nad seniorami. Inwestycja kosztuje blisko 2 mln zł.


Nowe zaplecze kuchenne tworzyć ma jedno większe pomieszczenie. Do tej pory były one rozproszone w różnych częściach najniższej kondygnacji. Powstanie też uporządkowano zaplecze socjalne dla pracowników z szatniami i jadalnią. Wygospodarowane zostanie miejsce na magazyn, pomieszczenie porządkowe  i dodatkowy pokój biurowy. Dobudowane będą też windy towarowe. Przebudowa pomieszczeń pozwoli znacznie podnieść ich standard techniczny i estetyczny.

Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu. Cześć robót jest na finiszu, ale większość prac  zakończy się wiosną. Inwestycja została dofinansowana przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kwota dofinansowania to 460 tysięcy złotych. Wartość całe inwestycji to około  1,9 mln zł.

Na terenie placówki planowane są dalsze inwestycje poprawiające warunki w jakich mieszkają seniorzy, między  innymi budowa nowego obiektu, który ma pełnić funkcję ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku wraz z parkingiem ( z salami do fizykoterapii i hydroterapii oraz salą gimnastyczną). Na ten cel planowane jest również pozyskanie zewnętrznego dofinansowania.

Dom Pomocy Społecznej ,,Jesień Życia'' mieści się w Bydgoszczy przy ulicy Mińskiej 15a. Zapewnia opiekę 75 seniorom, którzy z różnych przyczyn nie mogli pozostać w domu rodzinnym. Budynek pochodzi z 1959 roku. prze Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, łazienki oraz podręczne kuchenki dla mieszkańców. 15 z 43 pokoi to pokoje z nowoczesnymi łazienkami w pełni przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki wcześniejszym inwestycjom budynek jest pozbawiony barier architektonicznych. W ostatnich latach powstały dwie windy osobowe - mała jednopiętrowa i tzw. "duża" przystosowana do przewozu osób leżących.

Warto wiedzieć

Wiosną tego roku zakończył się duży remont w Domu Pomocy Społecznej „Promień Życia” przy ul. Łomżyńskiej. W budynku wymieniono instalacje wodociągowo kanalizacyjne, a wraz z nimi wyremontowano łazienki. Prace pochłonęły ponad 1,8 mln zł. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się w tekście „Duży remont z myślą o seniorach”.