logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Korzystne zmiany na Wilczaku
Kończy się budowa niewielkiego budynku przy ul. Czerwonego Krzyża. Warto podkreślić, że inwestor zdecydował się na realizację projektu wyłonionego w drodze konkursu architektonicznego. We wschodniej części dzielnicy Wilczak będą zachodzić kolejne korzystne zmiany.


Inwestycję przy ul. Czerwonego Krzyża 13 prowadzi grupa „Ebud”. Kameralny budynek liczy 3 kondygnacje i znajdzie się w nim około 30 mieszkań. Na elewacji dominuje szlachetna cegła, duże przeszklenia oraz tarasy w formie loggii. Projektanci postawili na szereg nowoczesnych i wygodnych rozwiązań jak na przykład SPA, ogrzewanie podłogowe, wyższe pomieszczenia, szerokie miejsca parkingowe. Projekt został wyłoniony w konkursie architektonicznym. Jego współorganizatorem był Bydgoski Oddział Stowarzyszenia Architektów RP.  Zgłoszonych zostało aż 56 prac z całej Polski.

Tę część miasta czeka jeszcze więcej zmian. W ubiegłym miesiącu przyjęty został między innymi nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla obszaru pomiędzy ulicami Stawową, Nakielską i Kruszwicką. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Wilczak z nowym planem”.

Zmieni się również zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Czerwonego Krzyża i Stawową. Fabryka Obrabiarek do Drewna w związku z planami przeniesienia produkcji z centrum miasta zbywa swoje nieruchomości. W pierwszej kolejności spółka stara się sprzedać teren o powierzchni ponad 30 tysięcy metrów kwadratowych. Będzie mogła tam powstać nowa zabudowa mieszkaniowa. Wcześniej deweloperzy zabudowywali również sąsiednie działki przy ul. Stawowej.W ostatnich latach w tej części osiedla Wilczak prace związane z poprawą zagospodarowania terenów rekreacyjnych m.in. w Parku Księżycowym prowadziło również miasto. Wyremontowane zostały jezdnie ulic Nakielskiej, Nasypowej i Władysława IV. W oparciu o program Inicjatywa lokalna 25/75 wybudowana została ulica Księżycowa.

Wizualizacje: Materiały inwestora