logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Krystyny z całej Polski spotkały się w Bydgoszczy
Przyjechały ze wszystkich zakątków Polski, te najstarsze i te najmłodsze - Krystyny z całego kraju spotkały się w Bydgoszczy na XXII Zjeździe. I świętują w naszym mieście swoje imieniny.


13 marca jest świętem wszystkich Krystyn – to właśnie w ten dzień obchodzą imieniny. A od 22 lat obchodzą je wyjątkowo hucznie na Zjazdach Krystyn organizowanych w dużych miastach na terenie całego kraju. 

Pierwszy Zjazd Krystyn odbył się w 1998 roku w Katowicach. W tym roku Krystyny przyjechały świętować do Bydgoszczy. Ubrane w eleganckie różowe kapelusze spotkały się w centrum miasta i przemaszerowały w uroczystym pochodzie od Placu Wolności aż do Placu Teatralnego. 

Do Bydgoszczy przyjechały m. in. ze Śląska, gdzie imię Krystyna jest wyjątkowo popularne, Małopolski, Wielkopolski czy Mazowsza. Seniorki, kobiety w sile wieku, ale też małe, kilkuletnie Krystynki – w sumie około 500 pań. 

W planach Krystyny mają zwiedzanie naszego miasta, wizytę w Operze Nova i uroczystą kolację. Organizatorem Zjazdu Krystyn jest Stowarzyszenie Krystyn im. Krystyny Bochenek.