logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Maciej Wilewski na Małych formach teatralnych
Potężna dawka humoru, przewrotne teksty i zaskakujące zwroty sytuacji – w poniedziałek 12 sierpnia w ramach cyklu „Małe formy teatralne” wystąpi Maciej Wilewski. Artysta zaprezentuje swój monodram pt. „Abonent czasowo dostępny”. Wstęp wolny.


Maciej Wilewski to pochodzący z Łodzi aktor filmowy i teatralny. Jego „Abonent czasowo dostępny” jest zbiorem pięciu satyrycznych monologów składających się w jedną całość. Bohater jest typem „obrotnego cwaniaczka”, żyje z zasiłku i dorabia nielegalny sposób. Ma żonę i dziecko, jednak ponad życie rodzinne przedkłada spotkania z kolegami. Na co dzień nie potrafi obejść się bez telefonu komórkowego. Rozmawia zawsze i nie ma sytuacji, w której by nie odebrał telefonu. Dzięki zbiegowi okoliczności bohater trafia na terapię uzależnień, która kończy się w zaskakujący sposób zarówno dla bohatera, jak i psychologa.

Monodram zobaczyć będzie można w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 19.00 w amfiteatrze przy Operze Nova. Wstęp jest wolny. 

W  ramach teatralnego cyklu wakacyjnego czeka nas jeszcze jeden występ – 26 sierpnia wystąpi Marcin Kwaśny z brawurowym one man show pt. „Rozkwaś Polaka!”. Monodram napisał Wojtek Miłoszewski, a wyreżyserowała go Marta Ogrodzińska-Miłoszewska. "Rozkwaś Polaka!" to drapieżna satyra na współczesną Polskę i Polaków. Spektakl utrzymany jest w konwencji badania statystycznego, a sam bohater jest ankieterem. Z kolei publiczność występuje w roli "próby statystycznej".