logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Niedziela handlowa w centrum przyciągnęła tłumy bydgoszczan
W niedzielę, 11 sierpnia odbyła się kolejna Niedziela handlowa w centrum Miasta. Tym razem pod znakiem malarstwa i fotografii. Oprócz otwartych sklepów w rejonie ulicy Długiej, Gdańskiej i Dworcowej było mnóstwo innych atrakcji – włoskie klimaty na Jatkach, śniadanie na trawie w parku Kazimierza Wielkiego, plener malarski studentów UTP czy kameralna wystawa w Pracowni.


Na płycie Starego Rynku stanęło kilkadziesiąt sztalug z pracami bydgoskich twórców. Były obrazy olejne, szkice, rysunki i fotografie. Część prac znalazła swoich nabywców wśród spacerujących mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów. Dodatkową atrakcją była wystawa projektów dla bydgoskiej przestrzeni miasta autorstwa absolwentów UTP z kierunku wystrój wnętrz. Prace m.in. dla Placu Piastowskiego czy Wyspy św. Barbary, stały się powodem do licznych dyskusji o przestrzeni miasta. Dodatkowo, studenci UTP tworzyli na ulicach centrum swoje kolejne prace.

Finałem tej wyjątkowej niedzieli był organizowany przez Stowarzyszenie Pracownia wernisaż prac Joanny Skody.

Atrakcji nie zabrakło też w innej części Śródmieścia – w parku Kazimierza Wielkiego Szef kuchni restauracji Weranda przygotował dla mieszkańców atrakcje kulinarne w stylu hiszpańskim w ramach trzeciego już śniadania na trawie. Bohema zaprosiła bydgoszczan na wernisaż wystawy „RetroPortret Bydgoszczan” ze zdjęciami z lipcowego Retrośniadania.

Miłośnicy kuchni włoskiej mogli skorzystać z oferty restauratorów z ulicy Jatki w ramach Włoskiego weekendu „Bella Italia” . Była okazja do skosztowania włoskiej kuchni, zakupu tradycyjnych włoskich produktów, obejrzenia pokazu mody i posłuchania muzyki na żywo.