logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Po chodnikach czas na przystanek i plac zabaw
Przygotowujemy się do budowy przystanku autobusowego przy ul. Smoleńskiej przy skrzyżowaniu z Kielecką. Wcześniej wzdłuż tej ulicy zbudowaliśmy chodniki. Na Zimnych Wodach powstanie też plac zabaw. Zadania realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Ulica Smoleńska to jedna z najważniejszych ulic na osiedlu Zimne Wody- Czersko Polskie. Liczy długość blisko 3 kilometrów. Obsługuje zarówno budynki mieszkalne jak i szereg firm. Prace na osiedlu Zimne Wody będą polegały na budowie 12-metrowego peronu po południowej stronie ulicy przy skrzyżowaniu z Kielecką. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy tego zadania.
W tej części osiedla Zimne Wody zrealizowaliśmy wiele innych miejskich inwestycji. W ostatnich latach wyremontowaliśmy  całą  ulicę Nowotoruńską. Wraz z budową ulicy Dachtery w kierunku terenów inwestycyjnych zmodernizowaliśmy ulicę Kielecką pomiędzy Nowotoruńską i Smoleńską. Przy okazji zbudowaliśmy przystanki autobusowe i chodniki. W oparciu o wcześniejsze edycje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowaliśmy chodnik wzdłuż ulicy Smoleńskiej w kierunku ul. Równej oraz wyposażyliśmy skrzyżowanie z Kielecką w aktywne znaki by poprawić bezpieczeństwo pieszych i przystanek po północnej stronie ulicy.

Na osiedlu Zimne Wody mieszkańcy wybrali również powstanie placu zabaw dla dzieci przy ul. Smoleńskiej. Trwają prace projektowe i przygotowania do ogłoszenia przetargu.

Warto wiedzieć

Zgłoszone przez mieszkańców projekty w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mogą zostać teraz ocenione przez samych bydgoszczan. Do 10 września czekamy na Państwa opinie w ramach weryfikacji obywatelskiej. Weryfikacja obywatelska prowadzona jest za pomocą formularza na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. W październiku tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy mieszkańcy zdecydują, które propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.