logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Stare Szwederowo z estetycznymi kamienicami
Wokół zmodernizowanego skrzyżowania ulic Wiatrakowej, Nowodworskiej, T. Lenartowicza i R. Traugutta remontowane są kolejne kamienice. Wiele z nich to budynki liczące ponad 100 lat.


Skrzyżowanie na szczycie ulicy Wiatrakowej ma formę lejkowatego rynku. Układ jezdni zmienił się na nim w ubiegłym roku wraz z oddaniem do użytku nowego kontrapasa. Dzięki niemu rowerzyści ze Szwederowa mogą w bezpieczny sposób zjechać na Stare Miasto. Przy okazji przebudowano też chodniki i przejścia dla pieszych. Na to zadanie wydaliśmy 700 tysięcy złotych.Wokół skrzyżowania remontowane są też kolejne budynki. Obecnie wraz z ociepleniem nową elewację zyskać ma kamienica przy ul. Nowodwordworskiej 57 pochodząca z początku XX wieku. Dwukondygnacyjny budynek pełni funkcję mieszkalną.

Wcześniej odnowiono front narożnej kamienicy na styku ulic R. Traugutta i T. Lenartowicza z 1914 roku oraz część kamienic stojących wzdłuż Wiatrakowej. Na ul. R. Traugutta trwa również remont wiekowego sierocińca. Na ten cel zabezpieczyliśmy w budżecie 170 tysięcy zł. Więcej informacji na ten temat znajduje się w tekście „Dbamy o zabytki”.