logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Targi INNOFORM - cała branża spotyka się w Bydgoszczy
W dniach 12-14 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się 3. edycja Targów INNOFORM, jedynego takiego wydarzenia w Polsce poświęconego branży narzędziowo-przetwórczej. W tym roku udział potwierdziło 360 wystawców.


Innowacyjne technologie, nowoczesne produkty i realna szansa na owocną biznesową współpracę to niewątpliwe atuty Targów INNOFORM®. Na zwiedzających czekają m.in.: wiertła KenTIP FS, zapewniające znaczne oszczędności kosztów i uproszczenie procesów  w warsztacie; dwustronne płytki WNHX04 z sześcioma krawędziami skrawającymi, zapewniające bardzo niską chropowatość ścianek i powierzchni czołowych obrabianych przedmiotów oraz skracającą czas skrawania;  system pomiarowy Orca do określania bezdotykowego przepływu objętościowego i temperatury mediów ciekłych za pomocą podwójnego czujnika ultradźwiękowego; czujniki do pomiaru naprężeń mechanicznych kolumn wtryskarek; roboty wielostanowiskowe, współpracujące UNIVERSAL ROBOTS mogące pracować bez klatki bezpieczeństwa; wielofunkcyjne frezy ARM do wysokowydajnej obróbki form i tłoczników i wiele innych. Targi INNOFORM® to nie tylko prezentacja produktów czy usług. To także maszyny, które będzie można obejrzeć podczas pracy. Firma FANUC  zaprezentuje procesy ciężkiej obróbki stali C45 na maszynie D21LiB5, 3-osiową obróbkę elektrody z miedzi elektrolitycznej, a także 5-osiowe frezowanie formy wentylatora komputerowego. Procesy te wykorzystują innowacyjną funkcję Nano Smoothing występującą w wersji trzy- jak i pięcioosiowej, która gwarantuje doskonałą jakość obrabianej powierzchni.

Na tegorocznych Targach po raz pierwszy obecna będzie tzw. Strefa Usług Przemysłowych. Wezmą w niej udział  firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn. Dzięki temu przedsiębiorcy dowiedzą się jak budować długotrwałe relacje biznesowe i tym samym, z sukcesem prowadzić firmę.

INNOFORM to także specjalistyczne konferencje, podczas których eksperci zaprezentują najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji form. Będzie to jednocześnie okazja do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi technologiami. Bydgoski Klaster Przemysłowy – współorganizator wydarzenia – pierwszego dnia targów  (12 marca)  zaprasza na konferencję pt. ”Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0”. W drugim tematem przewodnim są techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym.  Po raz kolejny przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w Giełdzie Kooperacyjnej, która umożliwia nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych, a także zapoznanie się z najnowszymi trendami w branży.  Warto również podkreślić, że targi branżowe to świetna okazja do nawiązania relacji pracodawców z potencjalnymi pracownikami i odwrotnie. To tutaj w jednym miejscu spotykają się liderzy branży i doświadczeni specjaliści oraz osoby nastawione na rozwój zawodowy. Dlatego też Targom INNOFORM towarzyszyć będzie Strefa Kariery – dla wszystkich szukających i oferujących pracę.

Innowacje w realnych kształtach, know-how liderów branży, grono specjalistycznych Zwiedzających i dopasowana do ich potrzeb oferta Wystawców – przed nami 3. edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®! Organizatorzy zachęcają do rejestracji on-line i odbioru bezpłatnego biletu uprawniającego do zwiedzania Targów INNOFORM® (tylko do 8-go marca!) oraz uczestnictwa w bogatym programie towarzyszącym.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.innoform.pl

Prezentacje z konferencji prasowej znajdują się TUTAJ i TUTAJ.

Warto wiedzieć:
Od wielu lat Bydgoszcz jest centrum przemysłowym województwa kujawsko-pomorskiego. Silny i wciąż rozwijający się sektor produkcyjny zatrudnia niemal połowę wszystkich osób pracujących w mieście, a industrialna przeszłość Bydgoszczy stanowi ważny kontekst dla tworzenia współczesnego klimatu gospodarczego miasta oraz rozwoju bydgoskich przedsiębiorstw, przemysłów kreatywnych czy nowoczesnych technologii i produkcji.

Duże znaczenie w Bydgoszczy ma branża narzędziowo-przetwórcza. Mówiąc o jej potencjale warto wskazać, że w mieście obecnych jest ponad 190 przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i ok. 30 narzędziowni, a zatrudnienie w nich znajduje ok. 4000 osób. Obecne w Bydgoszczy przedsiębiorstwa z branży narzędziowo-przetwórczej realizują nowe inwestycje i odnotowują intensywny rozwój (od 2013 r. zatrudnienie wzrosło o ok. 400 osób, a wynagrodzenia o ok. 18%). Wśród nich można wymienić takie firmy, jak: SIROPOL sp. z o.o., APLEX sp. z o.o., HANPLAST sp. z o.o. HOLKAP sp. z o.o., KAPLAST sp. z o.o., KLG sp. z o.o., Lifocolor Farbplast sp. z o.o., NOVUMPLAST, ARRK Shapers Polska sp. z o.o., POLITECH sp. z o.o., KONEK PSN sp. j. czy TMR Plastics sp. z o.o.