logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wege Festiwal po raz drugi w Bydgoszczy
Święto kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej powraca do Bydgoszczy. Już za tydzień (16-17 lutego) odbędzie się Wege Festiwal. 60 wystawców z całego kraju przyjedzie na Zawiszę zaprezentować roślinne potrawy, produkty oraz kosmetyki. To idealna okazja, aby poznać ciekawe smaki i zainspirować się barwną i zdrową kuchnią.


Targi kuchni wegetariańskiej oraz wegańskiej odbędą się po raz drugi w naszym mieście. Roślinna kuchnia zachęcać będzie do poznania nowych smaków. Na festiwalu miłośnicy zagranicznej kuchni będą mogli przenieść się w kulinarne zakątki całego świata. Kuchnia indyjska, gruzińska, meksykańska koreańska, czy wietnamska będzie na wyciągnięcie ręki. Poza stoiskami oferującymi potrawy znajdziemy tam także wystawców oferujących wegetariańskie oraz wegańskie kosmetyki, przyprawy, czy produkty dla dzieci.

Oferta festiwalu obejmuje:
•    kuchnię polskich wege restauracji i blogerów, przepyszne falafele, hummusy i wege burgery, wege odsłony domowych dań, zupy, kuchnie świata, desery i ciasta
•    przyprawy, przetwory i produkty pakowane
•    modę bez dodatków skóry i futra od młodych projektantów
•    książki, kosmetyki cruelty free oraz produkty dla dzieci


Wege festiwal odbędzie się 16 i 17 lutego (sobota i niedziela) na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka (Zawisza) – hala tenisa ziemnego.
Sobota 12.00 – 20.00
Niedziela 12.00 – 18.00
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny


Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.