logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Węzeł Szarych Szeregów. Pojedziemy dwiema jezdniami. Raport nr 12
W nocy z soboty na niedzielę (13/14 lipca) zmieni się organizacja ruchu na rozbudowywanym węźle Szarych Szeregów. Samochody znów będą poruszać się obiema jezdniami ulicy Wojska Polskiego oraz ulicą Bełzy.


Wykonawca prac zakończył dużą część robót w rejonie południowej jezdni ul. Wojska Polskiego i udostępni ją do ruchu. Będą występować jeszcze zawężenia, ale kierowcy będą mogli płynniej przejeżdżać przez duży plac budowy. Otwarta zostanie też ul. Bełzy, ale na odcinku 200 metrów będzie się jeszcze odbywał ruch wahadłowy. Zamknięty pozostanie natomiast wlot ul. Szpitalnej gdzie wykonywane będą prace związane z układaniem nowych nawierzchni.

W zakres zadania wchodzi też przebudowa przejazdów tramwajowych na wysokości ul. Magnuszewskiej. Na czas tych prac, wyjeżdżając z ul. Magnuszewskiej w kierunku ronda Kujawskiego, należy skręcić w prawo i skorzystać z objazdu przez przejazd tymczasowy, który wytyczono na wysokości wjazdu do Kauflanda.

Na całym placu budowy kontynuowane są roboty wszystkich branż. Po przebudowie odcinek ulicy Wojska Polskiego na Wyżynach będzie jeszcze bezpieczniejszy - zaplanowano między innymi dobudowanie dróg rowerowych, przebudowę sygnalizacji i odnowienie nawierzchni. Znaczna część prac została już zrealizowana. Trwają też kolejne prace związane z montażem torów i rozjazdów w obrębie węzła Szarych Szeregów. Koszt całej inwestycji to 65 mln zł. Zakończenie wszystkich prac planowane jest jesienią. Przebudowa tramwajowego węzła na Wyżynach to jeden z elementów dużego projektu zakładającego poprawę obsługi komunikacyjnej osiedli górnego tarasu Bydgoszczy (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Kapuściska).