logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zabierz dziecko na artystyczny lunch na trawie
Już w najbliższą sobotę, 10 sierpnia Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Artystyczny piknik na trawie – piknik artystyczno-plastyczny, podczas którego dzieci stworzą dekorację stołu. Wszystko w wyjątkowej scenerii parku w Ostromecku. Początek o godzinie 12:00. Wstęp jest wolny.


Podczas pikniku dzieci stworzą dekoracje stołu. Będzie spacer, zbieranie dzikich kwiatów i jadalnych owoców rosnących na terenie parku. Całość zwieńczy wspólna degustacja.

Artystyczny lunch na trawie poprowadzi doktor Krystyna Stepczyńska-Szymczak, która ponad 30 lat pracowała w Katedrze Botaniki i Ekologii na dzisiejszym Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wiedzę botaniczną, przekazywała także studentom innych bydgoskich uczelni. Poza zajęciami teoretycznymi wychodziła ze studentami w teren. Aby ich bardziej zainteresować, zwracała ich uwagę na rośliny bardziej pachnące niż inne, albo te o wyjątkowo dużych właściwościach leczniczych, czy wreszcie na rośliny dzikie, które można zjeść! Znając anatomię, fenologię, skład chemiczny wielu roślin, pani Krystyna rozpoczęła eksperymenty kulinarne z dzikimi roślinami. Rezultaty okazały się fantastyczne. Coraz więcej ludzi chciało o nich słuchać. I tak narodziła się, całkiem naturalnie, Akademia Natura.

Artystyczny lunch na trawie – 10/8/20129, godz. 12:00, zespół pałacowo-parkowy w Ostromecku. Wstęp wolny.

Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą farbek, deseczki do krojenia, nożyczek, łyżeczek, 2 kartek papieru, 2 owoców, herbatników i serka grani.