logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zaśpiewali z okazji otwarcia mistrzostw
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce zostały wczoraj (8 sierpnia) oficjalnie rozpoczęte. Prezydent Rafał Bruski wspólnie z mieszkańcami otworzył zawody. Gwiazdy Małgorzata Ostrowska i Igor Herbut zaśpiewali na Starym Rynku swoje największe hity.


- To dla nas ogromne wyróżnienie, że po raz kolejny możemy gościć najlepszych europejskich sportowców. Drużynowe Mistrzostwa Europy to najważniejsza w tegorocznym kalendarzu lekkoatletyczna impreza rozgrywana w Europie – powiedział podczas otwarcia Rafał Bruski - W związku z tym, że są tą drużynowe mistrzostwa, chciałbym je otworzyć nie sam, lecz wspólnie z Państwem. Niech te mistrzostwa będą okazją do wspólnego kibicowania, a dla naszych gości okazją do poznania naszego dynamicznie rozwijającego się miasta – dodał.

Po oficjalnym otwarciu, nastąpiła prezentacja drużyn, które powalczą o tytuł drużynowego mistrza Europy. Przed sceną pojawili się wolontariusze z flagami Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii oraz Szwajcarii. Najwięcej emocji wzbudziła reprezentacja Polski – zapewne to naszej drużynie będziemy kibicować i zagrzewać do walki w najbliższy weekend.

Na zakończenie odbył się koncert „Podróż po Europie” – wokaliści zaśpiewali europejskie hity, które niejednego zachęcały do tańca na płycie Starego Rynku. Gwiazdami wieczoru była Małgorzata Ostrowska i Igor Herbut z zespołu LemON. Pomimo deszczu tłumnie przybyli mieszkańcy śpiewali największe hity polskich gwiazd.

Od dzisiaj na stadionie Zawiszy rywalizować będą najlepsi lekkoatleci z europejskich krajów. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie, która ma duże szanse na zwycięstwo . W polskiej kadrze znaleźli się także bydgoscy lekkoatleci: Kamila Przybyła, Iga Baumgart-Witan, Katarzyna Sokólska, Marcin Lewandowski oraz Remigiusz Olszewski. Zachęcamy do wspólnego kibicowania naszym lekkoatletom.