logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Żeby wakacje były bezpieczne
Uczniowie bydgoskich szkół rozpoczęli właśnie cykl spotkań edukacyjnych. Mają przypomnieć sobie jak bezpiecznie spędzać wakacyjny czas. Nauczą się także jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Akcja potrwa do 14 czerwca.


Każdego roku, zwłaszcza w okresie wakacji, setki młodych ludzi w wyniku nierozważnego skoku do wody doznaje urazu rdzenia kręgowego. W wielu przypadkach takie zachowanie prowadzi do poważnej niepełnosprawności i konieczności poruszania się na wózku inwalidzkim.
Corocznie przeprowadzamy akcję pn. „Bezpieczne wakacje”, która polega na organizacji pięciu spotkań o charakterze edukcyjno-profilaktycznym. Udział w spotkaniach biorą uczniowie z bydgoskich szkół. Akcja trwa przez cały tydzień: 10-14 czerwca.

W akcji bierze udział niemal pół tysiąca osób, którzy dowiedzą się jak udzielać pierwszej pomocy. Prelegenci będą uświadamiać młodych i pełnych optymizmu ludzi jak poważne i nieodwracalne konsekwencji może mieć chwila nierozwagi. Spotkania organizowane są przez Straż Miejską oraz Urząd Miasta Bydgoszczy, przy współpracy: Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Maltańskiej Służby Medycznej, Komendy Miejskiej Policji, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straż Pożarnej, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.