logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Zmiany w ruchu i komunikacji – Święto Niepodległości
Ze względu na obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz uroczystości organizowane przez miasto w dniu 11 listopada należy liczyć się z ograniczeniami w ruchu na terenie Śródmieścia.


Na czas oficjalnych uroczystości pod pomnikiem Wolności oraz Bydgoskiego Biegu Niepodległości zaplanowane zostało wprowadzenie czasowej organizacji ruchu. Na potrzeby obu wydarzeń od czwartku wprowadzony został całkowity zakaz zatrzymywania się na Placu Wolności i na ul. 20 Stycznia 1920 r. na parkingu przed Filharmonią Pomorską . Natomiast na ul. Gimnazjalnej zakaz będzie obowiązywał od soboty (10 listopada) od godz. 17.W niedziele (11 listopada)  od godz. 8 nastąpi wyłączenie z ruchu aut: Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. Piotra Skargi. W związku z tym, dojazd do ulicy Gdańskiej ulicami: Gimnazjalną, Plac Wolności oraz ul. Konarskiego, ul. Piotra Skargi, nie będzie możliwy.

Bydgoski Bieg Niepodległości wystartuje o godzinie 15:45. Jego trasę wytyczono następującymi ulicami : Plac Wolności,. Gdańska, Kamienna, Sułkowskiego, Chodkiewicza, 20 Stycznia 1920r., Paderewskiego, Staszica, 3 Maja, Piotra Skargi, Konarskiego, Jagiellońska i 19 Marca 1981r. Ruch drogowy będzie wstrzymywany wyłącznie na czas trwania biegu. Po przebiegnięciu ostatniego z biegaczy, służby porządkowe - organizatora zawodów wraz z Policją będą przywracały ruch na drogach. Końca utrudnień należy się spodziewać około godz. 18.

Warto wiedzieć

Przypominamy również, że w poniedziałek (12 listopada) komunikacja miejska kursuje jak w niedzielę i święta. Urząd Miasta jest tego dnia nieczynny. Zapraszamy od wtorku od godziny 8. Wywóz śmieci w poniedziałek odbywa się natomiast bez zmian.