logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Siedlecką pojadą autobusy
Na kolejnym odcinku ulicy Siedleckiej układane są nawierzchnie. W przyszłym roku planowane jest skierowanie na tę trasę autobusów komunikacji miejskiej. Dzięki tej inwestycji poprawi się dojazd do północnej części Czyżkówka i skróci się droga na autobusowe przystanki.


Zadanie realizowane jest w oparciu o pierwszą edycję Wieloletniego Programu Przebudowy Ulic Gruntowych. Ulica powstaje w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Oznacza to, że wykonawca przed przystąpieniem do prac budowlanych przygotował wcześniej również projekt budowlany. Zakłada on utwardzenie odcinka o łącznej długości 1350 metrów. Ulica będzie przystosowana do poruszania się autobusów. Zaplanowano na niej przystanki. W celu uspokojenia ruchu na nowym ciągu powstaną wyniesione skrzyżowania oraz progi zwalniające z kostki kamiennej dostosowane do poruszania się pojazdów komunikacji zbiorowej. ZDMiKP prowadzi pierwsze analizy i rozmowy z radą osiedla związane z  obsługa tego obszaru. Wielu mieszkańców tej części Czyżkówka będzie pokonywać znacznie krótszy dystans na przystanki.

Po zakończeniu prac na odcinku od Chmielnej do zabudowań MWIK planowane jest rozpoczęcie robót na odcinku w kierunku ul. Koronowskiej. Inwestycja kosztuje blisko 5 mln zł.
W poprzednich latach na osiedlu Czyżkówko utwardzonych zostało kilka innych ulic: południowa część ul. Siedleckiej, ul. Świekatowska, ul. Byszewska, ul. Karsińska, ul. Borowiacka, ul. Okopowa, ul. Wyrzyska, ul. Świętopełka, ul. Kuczmy. Pomogły inne programy funkcjonujące w mieście: Inicjatywa Lokalna oraz pilotażowe utwardzanie dróg płytami ażurowymi. Rozpoczęły się też prace związane z budową ulicy Łubinowej.

Nowy odcinek  Siedleckiej w liczbach:

  •     Długość ulicy - 1350 m
  •     Liczba miejsc parkingowych -24
  •     Szerokość jezdni - 6 m
  •     Dopuszczalna prędkość - 30 km/h