logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Kalendarium imprez

Bitwa Jazzowa

2018-11-09 20:00
2018-11-09 22:00
Eljazz
Koncert
Eljazz

Zapraszamy na BITWĘ JAZZOWĄ pomiędzy Krakowem a Bydgoszczą, a w bitwie wezmą udział dwa zespoły:
1. Eljazz Quintet - Bydgoszcz
2. Jazz Band Ball Orchestra - Kraków
BILETY - 30 zł - eljazz.com.pl
Eljazz Quartet
Zespół oparty na stylistyce swingowej, wykonuje przede wszystkim program złożony z muzyki filmowej.
Kameralne brzmienie i delikatne partie wokalne stwarzają niepowtarzalny klimat. Muzyka jest dobrana ze szczególną starannością, w której można znaleźć wiele melodii przypominających dawniejsze i współczesne filmy. Tacy mistrzowie jak Ella Fitzgerald czy Whitney Houston są inspiracją i wzorcem dającym wiele przestrzeni do interpretacji i improwizacji.
Asia Czajkowska-Zoń - Śpiew
Wojciech Gogolewski - Fortepian
Janusz Mackiewicz - Kontrabas
Józef Eliasz - Perkusja
Jazz Band Ball Orchestra
Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa […] JBBO to nie hałaśliwy dixielandowy band, ale elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany muzykalny repertuar spod znaku Kansas City, a element ludyczny ich występów został zachowany i nadal jest to “balowa orkiestra jazzowa” w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.
Igor Rakowski-Kłos, Gazeta Wyborcza
JAZZ BAND BALL ORCHESTRA & Stanley Breckenridge
Jazz Band Ball Orchestra to fenomen na skalę polską i światową. Trudno znaleźć zespół, który byłby aktywny przez ponad pół wieku i wciąż cieszył się niesłabnącym powodzeniem fanów
JBBO i Marek Michalak zdobyli pierwsze jako zespół oraz instrumentalista w kategorii "jazz tradycyjny" w ankiecie krytyków pisma Jazz Forum za rok 2017
Stanley Breckenridge - amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów "Popular Music in America" i "African American Music for Everyone". Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Bill Cosby i Martha Reeves. Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem- jeden z największych mistrzów bluesa. Prócz utworów własnych i wielkich światowych przebojów wykona kilka polskich piosenek.
Stanley Breckenridge Pianista i wokalista jest doktorem muzykologii i wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Wykładał też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Występował solo i z innymi muzykami w licznych krajach Europy, Japonii i w USA. Wydał dziewięć albumów muzycznych.

______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).  
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

Strona wydarzenia na www.visitbydgoszcz.pl