logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Dla małych miłośników książek – Festiwal LiterObrazki
27 października rozpoczyna się druga odsłona VII edycji Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”. Będą warsztaty, spotkania z autorami i ilustratorami. I kiermasz najlepszych książek dla najmłodszych.


Festiwal „LiterObrazki” to największe święto książki dla dzieci w regionie, które od początku istnienia przyciąga tłumy małych czytelników. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 7-9 września. Podczas VII już edycji czekają nas inspirujące spotkania z autorami i ilustratorami, wydawcami i artystami, którzy z liter i obrazków potrafią wyczarować rzeczy niezwykłe. 

Zaplanowano także warsztaty – Mali Artyści tworzyć będą pod okiem mistrzów m. in. ilustracje. Będą także językowe zabawy, zgadywanki i inne związane z książkami zabawy. Odbędą się także spotkania z autorami książek dla najmłodszych. Przygotowano m. in. warsztaty plastyczne z Moniką Hanulak, „W drewutni z Pettsonem i Findusem” - zajęcia literacko-teatralne, warsztaty z programowania, warsztaty z udźwiękowienia oraz spektakl muzyczny "Mały Książę" na motywach powieści Antoine de Saint-Exupery

Jak co roku nie zabraknie koncertów, bajek z rzutnika i animacji na bibliotecznym dziedzińcu. 

W gmachu biblioteki na Starym Rynku będzie także kiermasz książek dla najmłodszych czytelników. 

Program TUTAJ.