logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Klasyka na Rzece Muzyki - Meccore String Quartet
Bydgoska publiczność tłumnie zgromadziła się w niedzielę w amfiteatrze przy Operze Nova. Wszystko dzięki niezwykłemu koncertowi kwartetu smyczkowego Meccore String Quartet.


Jeden z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych, który od lat podbija serca melomanów w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy i świata, zagrał dla bydgoskiej publiczności podczas kolejnego koncertu tegorocznej edycji Rzeki Muzyki. Meccore String Quartet, trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyków, zwycięzca najbardziej renomowanych konkursów i festiwali muzycznych, poprowadził słuchaczy w świat kwartetu smyczkowego. Widzowie zgromadzeni w amfiteatrze Opery Nova usłyszeli dzieło Józefa Haydna - Kwartet smyczkowy D-dur op. 20 nr 4, a także Kwartet smyczkowy nr 1 g - moll op. 27 Edwarda Griega. Niezwykłe umiejętności artystów z Meccore String Quartet sprawiły, że bydgoska scena na wodzie zamieniła się w niedzielny wieczór w najwspanialszą salę koncertową pod gołym niebem.

 

W ramach tegorocznej Rzeki Muzyki czekają nas jeszcze dwa koncerty - 18 sierpnia wystąpi Janusz Szrom, a 25 sierpnia - Janusz Radek. Ten ostatni to charyzmatyczny wokalista i aktor, który w swoim dorobku ma role w spektaklach muzycznych, m.in: "Gorączka" i "Opera za trzy grosze" (Teatr Muzyczny we Wrocławiu), "Jerry Springer - The Opera" (Teatr Muzyczny Capitol), "Jesus Christ Superstar" (za rolę Judasza dostał Złotą Maskę). Jest laureatem Grand Prix XXIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, a także I nagrody XVII Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie. Artysta ma w dorobku kilka solowych albumów, które otrzymały status Złotej Płyty, m.in. "Królowa Nocy", "Dziękuję za Miłość", "Dziwny jest ten świat - opowieść Niemenem". Płyta "Serwus Madonna" przyniosła Januszowi Radkowi nominację do Fryderyków w kategorii wokalista i płyta poetycka. Koncert, na który składają się wiersze słynnej polskiej poetki Haliny Poświatowskiej , wyróżnia się wyjątkowo magicznym i jedynym w swoim rodzaju klimatem.  

Rzeka Muzyki 2019, amfiteatr przy Operze Nova, zawsze o godz. 19.00. Wstęp wolny.


18 sierpnia – JANUSZ SZROM, „Krzysztof Komeda – Song Book”


25 sierpnia – JANUSZ RADEK, „Poświatowska/Radek”