logo miasta - trzy kolorowe spichrze

„Zmiana klimatu” w bydgoskim Teatrze Polskim
Teatr Polski w Bydgoszczy rozpoczyna cykl debat „Zmiana klimatu”. Podczas debat uczestnicy poruszać będą tematy związane z problemami współczesnego świata. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie kobietom w związku ze stuleciem nadania im praw wyborczym.


Każda rozmowa będzie próbą odpowiedzi na zasadnicze pytania o bieżące problemy współczesnego świata. Czy zmiany, które dokonują się w błyskawicznym tempie są zmianami gruntownymi, zmierzającymi ku nowemu, lepszemu? W jakich obszarach potrzeba zmiany jest najbardziej nagląca i pilna?

Mając na względzie 100-lecie wywalczenia praw wyborczych przez kobiety pierwsza debata, która odbędzie się po odczytaniu wybranych manifestów, związana jest właśnie z tym zagadnieniem. Co się zmieniło z perspektywy XXI wieku, a co wciąż pozostaje niedookreślonym postulatem? Jak dzisiaj brzmią manifesty – o co kobiety walczyły kiedyś, a o co wciąż muszą walczyć dzisiaj? Jak korzystają z praw, które udało im się wywalczyć? W debacie wezmą udział: dr Monika Opioła-Cegiełka, Elżbieta Podleśna i Marta Puczyńska.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada (czwartek) o godz. 18.00 -  polskie teksty feministyczne czytać będą m. in. aktorki Teatru Polskiego: Dagmara Mrowiec-Matuszak, Emilia Piech i Małgorzata Trofimiuk. Po tym nastąpi debata.