logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Już po raz czwarty Stowarzyszenie Bez Ograniczeń wraz z Zespołem Szkół nr 19 zaprasza Państwa na Mały Festiwal Ty i Ja w Bydgoszczy organizowany w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja (Koszalin). miejsce: kino Helios, 4 września godz. 18.00-20.00
Festiwal to działania na rzecz pełnej integracji społecznej. Głównym celem wydarzenia jest zwiększanie świadomości o niepełnosprawności, kreowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, łamanie stereotypów. 
Festiwal ma być okazją do kształtowania wrażliwości i wyobraźni, ale ma być też możliwością bycia wśród ludzi, poznawania ich aktywności, ma być towarzyskim spotkaniem, lekkcją empatii, ale też dobrą zabawą. Organizatorzy mają wizję, marzenia i potrzebę kształtowania społecznej świadomości na temat niepełnosprawności. 
Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie 5. Konferencja organizowana przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy pt. „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu” pod hasłem "Życie można zacząć wiele razy", która odbędzie się 6 września 2017r., godz. 11.00, Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Bydgoszczy, ul. Kamienna 76.
Prelegenci przedstawią pracodawcom i gościom możliwości zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, przybliżą temat rynku pracy, formy pomocy, sposoby aktywizacji, dla osób niepełnosprawnych. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele instytucji, jak i osoby z niepełnosprawnościami, którzy jako pracownicy opowiedzą o swoich ścieżkach kariery. 
Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku 

 
Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu miasta Bydgoszczy.