logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Konkursy promocyjne rozstrzygnięte26 imprez otrzyma wsparcie miasta na realizację przedsięwzięć. Dofinansujemy trzynaście projektów w ramach „Bydgoszcz Zaprasza” i tyle samo w ramach konkursu „Bydgoszcz. Dzieje się”.

 
Bydgoszcz Zaprasza

W ramach konkursu „Bydgoszcz Zaprasza” czekaliśmy na projekty, które w swojej formule i zakresie działań marketingowych wyjdą poza granice naszego miasta, przyciągną do Bydgoszczy turystów i widzów z zewnątrz i będą  promować nasze miasto w regionie i kraju.
W konkursie "Bydgoszcz Zaprasza" dofinansowanie otrzyma 13 projektów spośród 47 propozycji. Wśród wyróżnionych znalazły się zarówno nowe propozycje, jak i te, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłych edycjach. Projekty, które otrzymały wsparcie to m. in. Pawbeats Orchestra w Bydgoszczy, „Tyczka na Wyspie”, Stunt Grand Prix 2019, Święto Starego Fordonu, Międzynarodowy Dzień Kajakarza, Polishopa Design Thinking Conference czy Bydgoskie Kuchnie Świata.
Łączna kwota dofinansowania na projekty „Bydgoszcz Zaprasza” to 560 tys. zł

Bydgoszcz. Dzieje się.
„Bydgoszcz. Dzieje się” to konkurs dla przedsięwzięć lokalnych, kształtujących tożsamość bydgoszczan. Liczyliśmy na propozycje projektów, które propagować będą wiedzę o walorach kulturalnych, krajobrazowych i gospodarczych Bydgoszczy. Chcemy pokazywać piękno i wyjątkowość naszego miasta, na nowo je odkrywać, angażować mieszkańców i lokalne grupy działania, a także aktywizować społeczność z poszczególnych dzielnic, ulic i osiedli Bydgoszczy.
W ramach „Bydgoszcz. Dzieje się” wsparcie otrzyma 13 projektów z 34 zgłoszonych propozycji. Są to m. in. 25 urodziny Mózgu – Sztuka Drogą do Wolności, Bydgoszcz Wciąga Legendarnie, Dzień nad Starym Kanałem, Bydgoskie Dywany Kwiatowe, Festyn Rodzinny „Śluzy” i wydarzenie coffArt.
Łączna kwota dofinansowania na projekty „Bydgoszcz. Dzieje się.” to 220 tys. zł.

Pełna lista projektów "Bydgoszcz Zaprasza" TUTAJ
Pełna lista projektów "Bydgoszcz. Dzieje się" TUTAJ

Regulamin konkursu "Bydgoszcz Zaprasza" TUTAJ
Regulamin konkursu "Bydgoszcz. Dzieje się" TUTAJ
Kryteria w konkursie "Bydgoszcz Zaprasza" TUTAJ
Kryteria w konkursie "Bydgoszcz. Dzieje się" TUTAJ

Koncepcja instalacji artystycznej z wykorzystaniem „kłódek zakochanych” wybrana!Na konkurs koncepcje instalacji  „Kłódki zakochanych” nadesłano 41 prac.
28 z nich spełniło wymagania formalne i zostało poddane wstępnej ocenie Komisji, która odrzuciła projekty, odbiegające od założeń konkursowych zarówno pod względem wizualnym jak i artystycznym, a także niemożliwe do realizacji z przyczyn technicznych.  
Konstrukcja nie mogła być związaną z konkretną, istniejącą zabudową.
Ostatecznie wytypowano osiem koncepcji, które zostały poddane głosowaniu internetowemu na stronie www.bydgoszcz.pl. Mieszkańcy Bydgoszczy decydowali o wyborze pięciu -  ich zdaniem - najciekawszych prac.
Spośród nich Komisja wybrała  zwycięską koncepcję, która ma szansę na odnalezienie swojego miejsca w przestrzeni miasta.

Wygrała praca Pani Justyny Wójcik oraz Pana Pawła Przybyły. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Prace w kolejności punktów przyznanych przez Komisję Konkursową:

22TO9A wspólnego autorstwa  Justyny Wójcik i Pawła Przybyły z Bydgoszczy – 441 punktów

B52353 autorstwa ABSM Studio Jakub Surówka z Krakowa – 436 punktów

22K5GA – autorstwa Kamili Gołąbek z Raniżowa - 336 punktów

VH9A74 autorstwa Kingi Turczyńskiej z Poznania  – 300 punktów

AKA321  autorstwa Macieja Nitki z  Sopotu - 261 punktów

Na konkurs nadesłano prace w z różnych miast Polski (23 z Bydgoszczy, inne z Torunia, Krakowa, Wałcza, Poznania, Wrocławia, Gowarzewa, Raniżowa, Sopotu) oraz dwie z Niemiec.