logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Promuj Bydgoszcz – weź udział w konkursachMasz pomysł na ciekawe wydarzenie? Chcesz z nami promować Bydgoszcz? Zapraszamy do wzięcia udziału w 3 miejskich konkursach promocyjnych: „Bydgoszcz Zaprasza”, „Bydgoszcz. Dzieje się” i „Ambasador Marki Aktywna Bydgoszcz”. Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego.

„Bydgoszcz Zaprasza” to konkurs, w którym przede wszystkim czekamy na projekty promujące nasze Miasto poza jego granicami. Mogą to być zarówno wydarzenia, akcje, inicjatywy podejmowane poza Bydgoszczą oraz takie, które odbędą się w naszym mieście, ale swoim zasięgiem będą nas promować na zewnątrz. W tym konkursie można otrzymać maksymalnie 100 000 zł dofinansowania

„Bydgoszcz. Dzieje Się” to konkurs o charakterze lokalnym. Chodzi głównie o inicjatywy kierowane bezpośrednio do mieszkańców, które jednocześnie budować będą lokalną tożsamość. Maksymalne dofinansowanie wynosi 30 000 zł

Konkurs o tytuł Ambasadora Marki Aktywna Bydgoszcz (AMAB) stanowi szczególną formę wyróżnienia, wsparcia i promocji projektów, przedsięwzięć i inicjatyw o zasięgu ogólnopolskim promujących Bydgoszcz poprzez sport. Każdego roku w mieście odbywa Się mnóstwo sportowych przedsięwzięć. Biegamy, jeździmy na rowerach, pływamy. Chcemy wesprzeć najciekawsze projekty, które staną się Ambasadorami Marki Aktywna Bydgoszcz. Na jeden projekt można uzyskać maksymalnie 130 000 zł dofinansowania. Umowy zawarte z podmiotami wyłonionymi w konkursie będą umowami wieloletnimi, zawartymi na trzy lata (2020-2022).

Na zgłoszenia czekamy do 10 lutego. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone na początku marca.

Czekamy na Wasze Pomysły! Jak się zgłosić?

"BYDGOSZCZ ZAPRASZA"
REGULAMIN/KRYTERIA KONKURSU/WNIOSEK

"BYDGOSZCZ. DZIEJE SIĘ"
REGULAMIN/KRYTERIA KONKURSU/WNIOSEK

"AMBASADOR MARKI AKTYWNA BYDGOSZCZ"
REGULAMIN/KRYTERIA KONKURSU/WNIOSEK

 

 

Stwórz projekt bydgoskich gadżetówMiasto zaprasza do udziału w konkursie na projekt linii gadżetów promocyjnych Bydgoszczy.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i otwarty.  Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie linii gadżetów, które będą w interesujący sposób promowały nasze miasto.
Projekt powinien składać się z minimum trzech rodzajów gadżetów.

 

W konkursie miasto stawia na oryginalność, funkcjonalność oraz ekologiczny charakter materiałów promocyjnych.
Nadesłane projekty powinny być projektami autorskimi, oryginalnymi w formie, aczkolwiek realnymi do realizacji oraz posiadającymi użytkowy charakter. Nie jest wymagana specyfikacja techniczna projektowanych przedmiotów. Każdy gadżet musi zawierać logotyp Bydgoszczy.

 

Autor zwycięskiej koncepcji otrzyma nagrodę finansową w kwocie 2000 złotych brutto.

 

 

Prace konkursowe można składać do dnia 28 lutego 2020 r.

 

 

Projekt  należy złożyć osobiście lub przesłać do siedziby Urzędu Miasta Bydgoszczy. Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu.
Prace konkursowe zostaną poddane ocenie komisji, której skład zostanie powołany przez Prezydenta Miasta w późniejszym terminie.

 

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 13 marca 2020 r.

 

 

 

Załączniki:
1. Regulamin Konkursu
2. Karta Zgłoszenia Konkursowego
3. Oświadczenie o przeniesieniu autorskich praw majątkowych
4. Logotyp Bydgoszczy – pliki do pobrania

 

 

Weź udział w głosowaniu internetowym na logotyp okolicznościowy z okazji 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Macierzy!Zwycięski projekt logo „BYDGOSZCZ JEST POLSKA – 1920” będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta w 2020 roku, związaną z obchodami setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy w granice Polski. 
Głosowanie trwa od 14 do 27 października 2019r. pod linkiem:
ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/477537

Do konkursu zgłoszone zostały 64 prace konkursowe z całej Polski. komisja konkursowa wyłoniła spośród nich 8 projektów, które zostają poddane ocenie mieszkańców w głosowaniu internetowym. Pięć prac, które w głosowaniu uzyskają największą ilość głosów trafi na posiedzenie komisji konkursowej. Spośród nich komisja do dnia 5 listopada 2019r. wybierze zwycięski projekt.

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu!

Logotyp z oficjalnym hasłem „Bydgoszcz jest Polska – 1920” wyłoniony w konkursie, będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych związanych z obchodami tej wyjątkowej dla naszego miasta rocznicy.
Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowała Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A.

Bydgoszcz jest Polska. Weź udział w konkursie!Bydgoszcz jest Polska 1920 – to hasło przewodnie zbliżających się obchodów. Na dzisiejszej (5 września) konferencji prasowej ogłosiliśmy konkursy na dofinansowanie projektów i wydarzeń, oficjalny logotyp oraz okolicznościowy mural. Wszystko po to, by w sposób szczególny upamiętnić jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta.- Wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy czas dla Bydgoszczy. Chcemy szczególnie upamiętnić wydarzenia, które miały miejsce 20 stycznia 1920 roku, kiedy polskie wojska wkroczyły do miasta, a Bydgoszcz oficjalnie wróciła do Rzeczpospolitej. Budując lokalną tożsamość i dumę z naszego miasta zapraszamy do wspólnego świętowania oraz współorganizowania tych obchodów – mówił na dzisiejszej konferencji Michał Sztybel, zastępca prezydenta.

- W dniach 18-20 stycznia 2020 roku przygotowaliśmy szereg wydarzeń upamiętniających 100. rocznicę powrotu Bydgoszczy do Polski. Świętowanie rozpoczniemy od Sylwestra Wolności, który będzie radosnym symbolem wejścia w Nowy Rok, tak jak to miało miejsce sto lat temu, gdy bydgoszczanie oczekiwali powrotu do Macierzy – dodał.
Przygotowując się do obchodów ogłaszamy konkursy, które mają towarzyszyć oficjalnym obchodom. Czekamy na inicjatywy mieszkańców, organizacji pozarządowych, uczelni i szkół, które mają pomysł jak oryginalnie upamiętnić te historyczne wydarzenia. Na dofinansowanie mogą liczyć projekty i wydarzenia nawiązujące do obchodów. Twórca rocznicowego logotypu „Bydgoszcz jest Polska – 1920” otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Wkrótce ogłosimy także konkurs na okolicznościowy mural. Przypominamy także o trwającej zbiórce historycznych zdjęć z lat 1900 – 2000. Więcej informacji o akcji w tekście „Przynieś zdjęcie i podziel się historią”.

Konkurs „Bydgoszcz jest Polska 1920”
Czekamy na projekty, które uatrakcyjnią obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Bydgoszcz. Organizując to historyczne wydarzenie czekamy na oryginalne i wyjątkowe koncepcje, które wpłyną na pozytywny wizerunek Bydgoszczy oraz będą kształtować lokalną tożsamość mieszkańców Bydgoszczy. Mogą to być: imprezy plenerowe, wydawnictwa, inscenizacje, wystawy,  przedsięwzięcia rozrywkowe, koncerty, spektakle teatralne i inne formy wyrazu. Pula środków w konkursie wynosi 200 tys. zł., a wydarzenia mogą odbywać się przez cały rok. Zwycięskie projekty mogą liczyć na dofinansowanie w kwotach 2,5, 5, 10, 20 i 30 tysięcy złotych.  Na wnioski czekamy do 25 października do godz. 10.
Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.  

WNIOSEK
 
Konkurs na projekt oficjalnego rocznicowego logotypu  
Z okazji 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy ogłosiliśmy także konkurs na logotyp, który będzie oficjalną identyfikacją graficzną miasta związaną z obchodami w całym 2020 roku. Logotyp z oficjalnym hasłem „Bydgoszcz jest Polska – 1920” wyłoniony w konkursie będzie wykorzystywany do celów popularyzatorskich, promocyjnych i korespondencyjnych. Znajdzie się on m.in. na jednym z najwyższych budynków nieopodal Brdy, który obecnie przebudowywany jest na hotel. O wyborze logotypu zdecydują także mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Na projekty czekamy do 4 października do godz. 10. Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych ufundowała Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A..
Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

Link do prezentacji z konferencji prasowej znajduje się TUTAJ.

Konkursy promocyjne rozstrzygnięte26 imprez otrzyma wsparcie miasta na realizację przedsięwzięć. Dofinansujemy trzynaście projektów w ramach „Bydgoszcz Zaprasza” i tyle samo w ramach konkursu „Bydgoszcz. Dzieje się”.

 
Bydgoszcz Zaprasza

W ramach konkursu „Bydgoszcz Zaprasza” czekaliśmy na projekty, które w swojej formule i zakresie działań marketingowych wyjdą poza granice naszego miasta, przyciągną do Bydgoszczy turystów i widzów z zewnątrz i będą  promować nasze miasto w regionie i kraju.
W konkursie "Bydgoszcz Zaprasza" dofinansowanie otrzyma 13 projektów spośród 47 propozycji. Wśród wyróżnionych znalazły się zarówno nowe propozycje, jak i te, które cieszyły się powodzeniem w ubiegłych edycjach. Projekty, które otrzymały wsparcie to m. in. Pawbeats Orchestra w Bydgoszczy, „Tyczka na Wyspie”, Stunt Grand Prix 2019, Święto Starego Fordonu, Międzynarodowy Dzień Kajakarza, Polishopa Design Thinking Conference czy Bydgoskie Kuchnie Świata.
Łączna kwota dofinansowania na projekty „Bydgoszcz Zaprasza” to 560 tys. zł

Bydgoszcz. Dzieje się.
„Bydgoszcz. Dzieje się” to konkurs dla przedsięwzięć lokalnych, kształtujących tożsamość bydgoszczan. Liczyliśmy na propozycje projektów, które propagować będą wiedzę o walorach kulturalnych, krajobrazowych i gospodarczych Bydgoszczy. Chcemy pokazywać piękno i wyjątkowość naszego miasta, na nowo je odkrywać, angażować mieszkańców i lokalne grupy działania, a także aktywizować społeczność z poszczególnych dzielnic, ulic i osiedli Bydgoszczy.
W ramach „Bydgoszcz. Dzieje się” wsparcie otrzyma 13 projektów z 34 zgłoszonych propozycji. Są to m. in. 25 urodziny Mózgu – Sztuka Drogą do Wolności, Bydgoszcz Wciąga Legendarnie, Dzień nad Starym Kanałem, Bydgoskie Dywany Kwiatowe, Festyn Rodzinny „Śluzy” i wydarzenie coffArt.
Łączna kwota dofinansowania na projekty „Bydgoszcz. Dzieje się.” to 220 tys. zł.

Pełna lista projektów "Bydgoszcz Zaprasza" TUTAJ
Pełna lista projektów "Bydgoszcz. Dzieje się" TUTAJ

Regulamin konkursu "Bydgoszcz Zaprasza" TUTAJ
Regulamin konkursu "Bydgoszcz. Dzieje się" TUTAJ
Kryteria w konkursie "Bydgoszcz Zaprasza" TUTAJ
Kryteria w konkursie "Bydgoszcz. Dzieje się" TUTAJ

Koncepcja instalacji artystycznej z wykorzystaniem „kłódek zakochanych” wybrana!Na konkurs koncepcje instalacji  „Kłódki zakochanych” nadesłano 41 prac.
28 z nich spełniło wymagania formalne i zostało poddane wstępnej ocenie Komisji, która odrzuciła projekty, odbiegające od założeń konkursowych zarówno pod względem wizualnym jak i artystycznym, a także niemożliwe do realizacji z przyczyn technicznych.  
Konstrukcja nie mogła być związaną z konkretną, istniejącą zabudową.
Ostatecznie wytypowano osiem koncepcji, które zostały poddane głosowaniu internetowemu na stronie www.bydgoszcz.pl. Mieszkańcy Bydgoszczy decydowali o wyborze pięciu -  ich zdaniem - najciekawszych prac.
Spośród nich Komisja wybrała  zwycięską koncepcję, która ma szansę na odnalezienie swojego miejsca w przestrzeni miasta.

Wygrała praca Pani Justyny Wójcik oraz Pana Pawła Przybyły. Zwycięzcom gratulujemy!

 

Prace w kolejności punktów przyznanych przez Komisję Konkursową:

22TO9A wspólnego autorstwa  Justyny Wójcik i Pawła Przybyły z Bydgoszczy – 441 punktów

B52353 autorstwa ABSM Studio Jakub Surówka z Krakowa – 436 punktów

22K5GA – autorstwa Kamili Gołąbek z Raniżowa - 336 punktów

VH9A74 autorstwa Kingi Turczyńskiej z Poznania  – 300 punktów

AKA321  autorstwa Macieja Nitki z  Sopotu - 261 punktów

Na konkurs nadesłano prace w z różnych miast Polski (23 z Bydgoszczy, inne z Torunia, Krakowa, Wałcza, Poznania, Wrocławia, Gowarzewa, Raniżowa, Sopotu) oraz dwie z Niemiec.