logo miasta - trzy kolorowe spichrze

300+ i 500+ - gdzie złożyć wniosek?Ważna informacja dla osób, które nie złożyły jeszcze wniosku o świadczenie: Dobry Start (300+), świadczenie wychowawcze 500+, świadczenia rodzinne i z funduszu alimentacyjnego - do końca września wnioski można składać także w sekretariatach szkół. 

Wnioski w formie papierowej o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+, świadczenia Dobry Start, świadczeń rodzinnych oraz świadczenia  z funduszu alimentacyjnego na kolejny okres 2018/2019 można składać:

  • w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Wojska Polskiego 65  w godzinach urzędowania tj. (poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 800 do 1600, we wtorki od 800 do 1800, w piątki od 800 do 1400),
  • w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Emilii Gierczak 6 (bez wstępnej weryfikacji, tylko sam wpływ wniosku) w godzinach urzędowania,
  • w punkcie Urzędu Miasta w centrum handlowym Zielone Arkady (bez wstępnej weryfikacji, tylko sam wpływ wniosku) w godzinach urzędowania. 
  • w sekretariatach publicznych szkół na terenie Bydgoszczy

Świadczenia można składać drogą elektroniczną za pomocą: Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl).

Świadczenie wychowawcze 500+ i świadczenie Dobry Start dodatkowo  za pomocą bankowości elektronicznej.

Świadczenie wychowawcze 500+ również za pomocą Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), ePUAP. 

Zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy składania wniosków.

Wszelkie informacje związane ze składaniem świadczeń znajdują się na stronie Urzędu Miasta www.bydgoszcz.pl w zakładce ŚWIADCZENIA (link TUTAJ)